Yeryüzündeki En Gizemli ve Korkunç Yerlerden Bazıları
Yasak bir yerden daha ilgi çekici bir şey yok. Bir yere gitmene izin verilmemesi, onu daha çok ziyaret etmek istemenize neden olur. Dünyanın en gizemli ve yasak yerlerini, çoğu ziyaret etmek imkansız olan neşeli bir yolculuğa hazırlanın. Derlediğimiz bu listede, eğer gitmeye karar verirseniz gizli topluluklardan adalara kadar her şeyi keşfedeceksiniz.

#1 Kıyamet Tonozu, Norveç

Kuzey Kutup Dairesi'nin derinliklerinde, Norveç'in Spitsbergen adasında, bir dağın derinliklerinde saklı. Bazen “The Doomsday Vault” olarak adlandırılır, çünkü insanlığın felaketinin en kötü senaryosunda bile, dünyanın gıda ürünlerinin çeşitliliğini koruyacak ve bitki krallığını yeniden kuracaktır. Yaklaşık 200 yıl sürecek ve deprem ve patlamalara dayanacak şekilde inşa edildi. Bir dağın kenarına yerleştirildi, böylece yeryüzündeki tüm buzlar erirse bile, hala deniz seviyesinin üzerinde olacak. Kasada 100 milyon tohum bulunuyor ve Dünya'nın besin-ürün tohumunun tam bir “yedeği” bulunuyor.

Politika geçersizdir. Kuzey Kore bile orada tohumlarını dondurmuştur. Halep'teki bir Uluslararası Araştırma Merkezini yeniden yaratabilmek için geçtiğimiz günlerde tonozdan ilk çekilme Suriye tarafından yapıldı. Bitkilerin genetik materyalini depolamak için kullanıldı. Bugün bu kayıp depolar, savaştan zarar gören ve kuraklıktan etkilenen Suriye'de hayati önem taşıyor.

#2 Kuzey Sentinel Adası, Hindistan

Kuzey Sentinel Adası, dünyadaki modern uygarlıklarla sıfır temasta bulunan birkaç kabileden biri olan Sentinelese'nin bir evidir. Kabilenin avlanma, balık avlama ve yabani bitkileri toplama yoluyla hayatta kaldığı düşünülmektedir, ancak tarım ya da ateş belirtisi yoktur. İlk başarılı keşif 1967'de, TN Pandit tarafından yönetildi. Buna rağmen, bu güne kadar, kabileler modern dünyayla herhangi bir bağlantıya sahip olmayı reddediyorlar; 2006 yılında, kabile, kazara topraklarına giren iki balıkçıyı öldürdü, ancak Hint hükümeti, cinayetleri kovuşturmaya teşebbüs etmedi. Şimdi, bu adaya girmek kesinlikle yasaktır ve ona girmek ölümle sonuçlanabilir.

#3 Antik Hierapolis , Türkiye

Antik Hierapolis (Türkiye) kentinde bulunan, bir zamanlar Roma'nın ölüm tanrısı Pluto'ya adanmış bir yerdi. Eski tarihçi Strabo burayı ziyaret etti ve şöyle dedi: “İçeri giren herhangi bir hayvan anında ölümle karşılaşır. Serçelere atıldım ve hemen sonlarını soludum ve düştüler ”. 1965'te keşfinden sonra, Pluto'nun Kapısının tehlikelerinin sadece bir efsaneden daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Bilim adamları CO2 konsantrasyonunu ölçtüler ve gün boyunca güneşin gazı dağıttığını keşfettiler, gece, sıcaklık düştüğünde ve CO2 havadan ağırlaştıkça, ölümcül bir “gölü” oluşturan havuzun alt kısmında toplandı. Şafakta, arena tabanının 40 santimetre üzerindeki CO2 konsantrasyonu% 35'e ulaşır, bu da hayvanları ve hatta insanları dakikalar içinde öldürmek için yeterlidir. Neyse ki, konsantrasyon yükseklik ile önemli ölçüde düşer,

#4 Poveglia Adası, İtalya

Poveglia, dünyanın en gizemli ve ürkütücü yerlerinden biri olarak bilinen bir adadır. Her şey, adanın veba kurbanlarına kullanılmasında Roma İmparatorluğu döneminde başladı. Daha sonra, orta çağ döneminde, veba sallandığında, ada bir kez daha binlerce ölümcül hastalığa ev sahipliği yaptı. Korkunç miktarda insan toprağa atıldı, aynı mezarlara gömüldü ve hatta yakıldı. İnsanlar, toprağın yakılan ve çürümüş insan cesetlerinden bu kadar etkilendiğini söyler, onun toprakları artık% 50 oranında insan külü oluşur. Sonra, 1922'de, burada bir akıl hastanesi açtılar. Adayın zaten gerçekten ürpertici bir etkisi olduğundan, hastaları olumlu bir şekilde etkilemediğini söylemek yanlış olmaz. Şimdi, orada öldürülen insanın korkunç miktarına bağlı olarak adanın kıyısındaki yıkanmış insan kemiklerini hala bulabilirsiniz.

#5 Yeraltı Mezarları, Paris

Dünyanın dört bir yanından en çok bilinen gizemli ve korkutucu yerlerden biri, Paris'in Yeraltı Mezarları. İlk olarak Paris'i birleştirmek için bir tünel ağı olarak inşa edilen taş madenler XVIII. Yüzyılın sonunda 6 milyon ölü beden için bir depo haline geldi. Bu tünellerin çok küçük bir kısmı halka açıkken, binlerce kemik ve kafatasının birlikte yığıldığı görülebiliyorsa da, 170 mil uzunluğundaki labirentlerin % 99'unun girmesi yasaklanıyor çünkü kaybolmak neredeyse garantidir. 

#6 Ilha da Queimada Grande (Yılan Adası), Atlantik Okyanusu

Ilha da Queimada Grande adası Atlantik Okyanusu'ndaki Brezilya kıyılarından uzakta yer almaktadır. Şimdi kritik derecede nesli tükenmekte olan zehirli engerek yılanlarının yaşadığı bir ev adeta. Ada, yılan nüfusunu korumak ve ziyaretçileri korumak için halka kapalıdır, bazı tahminlere göre adanın her metrekaresine bir yılan vardır.

#7 Çernobil Hariç Bölgesi, Ukrayna

1986, Çernobil felaketi olarak bilinen trajik nükleer kazanın yılıdır. Yüksek radyasyon seviyelerine bağlı olarak, her lokalin hemen binadan ayrılması emredildi ve bölge hızla terk edildi. Artık, hızlı tahliye nedeniyle geride bırakılmış ayakkabılar, oyuncaklar ve diğer eşyalarını bulabilirsiniz. Şehrin bazı bölgelerini kontrol etmenize izin veren geziler olsa da, Çernobil Hariç Bölgesi veya Bölge olarak da bilinen 19 millik bir bölge var. Bu bölge radyoaktif kontaminasyona yol açacağı için herhangi bir erişim için kesinlikle yasaktır.

#8 Qin Shi Huang, Çin

Lintong Bölgesi'nde bulunan Xi'an, Shaanxi (Çin), Qin Shi Huang'ın mezarı, girişin yasak olduğu bir yerdir. 1974 yılında Terracotta ordusu ortaya çıkarıldığında keşfedilse de, mezar henüz kazılmamıştır. Kazı karşıtları, mevcut teknolojinin mezarın sahip olduğu hiçbir şeyi koruyamadığına, dolayısıyla ona erişimin yasak olduğuna inanmaktadır.

#9 Alan 51, ABD

Alan 51, Las Vegas'ın 100 mil kuzeyindeki bir ABD askeri tesisidir. ABD hükümeti sadece 2013 yılına kadar varlığını inkar etmesinden bu yana dünyanın en gizemli yerlerinden biri olarak kabul edilir. Şimdi çoğu UFO komplo teorileriyle bilinir. Bölge, CIA ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından uzak bir konumdan dolayı test bölgesi olarak kullanılmaktadır. Bir askeri tesis olmasına rağmen, pek çok kişi, bilim adamlarının çarpık bir uzaylı uzay aracını araştırdığı yer olabileceğine inanıyor. Birçok komplo teorisi meraklısı yakın bölgeyi Alan 51'e kadar ziyaret etmekte, ancak giriş tamamen yasaklanmıştır.

#10 Surtsey, İzlanda'daki Bir Ada

Surtsey, 3 yıl süren devasa volkanik patlamalardan sonra 1963'te kurulan bir toprak parçası. Şimdi, arazi sadece bilimsel araştırma için kullanılıyor. Çalışmanın ana odağı, bir ekosistemin insan etkisi olmadan nasıl oluştuğunu daha iyi anlamaktır. Adanın binasında izin verilen birkaç bilim adamı var, bu da onu yeryüzündeki birkaç yasak yerden biri haline getiriyor. 

EMOJİ İLE TEPKİ VER!Facebook Yorumları